Wystawa fotografii Hanny Jankowskiej – „Adoptuj, nie kupuj, pokochaj bezdomniaka”

W dniu 15 maja br. w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbył się wernisaż fotografii Hanny Jankowskiej pt. „Adoptuj, nie kupuj, pokochaj bezdomniaka!”. Wystawę otworzył występ znanego gostyńskiego rapera Marcina „Młodego” Tusza, który zaprezentował napisany przez siebie utwór o losie bezdomnego psa. Razem z „Młodym” zaśpiewała Paulina Peterek, a podkład muzyczny na skrzypcach wykonała Gosia Szymankiewicz. Wykonany przez nich utwór poruszył zaproszonych gości i zebrał zasłużone brawa. Liczne oklaski zebrały również występujące na scenie dzieci z Przedszkola „Piotruś Pan” z Gostynia. Ich piosenki o opiece nad zwierzętami oraz kocie i psie przebrania bardzo spodobały się widzom.

To, że są zwierzęta bezdomne i potrzebne są schroniska jest smutne i przygnębiające. Oznacza to bowiem, że są ludzie pozbawieni wyobraźni, serca, empatii. Na szczęście nie wszyscy tacy są. Niektórzy mają chyba nawet serce większe i doskonale rozwiniętą wrażliwość. Do takich osób należy niewątpliwie Pani Hanna Jankowska. Aby zmniejszyć ten ogrom zwierzęcej niedoli robi to co potrafi najlepiej – fotografuje. Na sesje zdjęciowe w schronisku poświęca wiele czasu, swój talent i robi to nieodpłatnie. Efekty tej pracy można obejrzeć na facebooku naszego Stowarzyszenia, wydanym przez nas kalendarzu na rok 2015, banerze schroniska i wielu naszych materiałach reklamowych. Zdjęcia Pani Hani pokazują naszą schroniskową rzeczywistość odbijającą się psich oczach. Jet w nich smutek, tęsknota, oczekiwanie, ale jest również radość gdy obok pojawi się człowiek. Wiele z tych zdjęć stało się przepustkami do nowych domów dla naszych zwierząt. Bardzo za to Pani Hani Jankowskiej dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii pt. „Adoptuj, nie kupuj, pokochaj bezdomniaka!” wszystkich, którym nieobojętny jest los zwierząt.  Zdjęcia Hanny Jankowskiej poruszają sumienia, pobudzają do refleksji, wskazują jak być odpowiedzialnym za zwierzęta, które człowiek udomowił. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” do dnia 29 maja br.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.