Międzynarodowy Dzień Psa

20200622_1740581 lipca  to święto ustanowione w 2007 roku z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Głównym założeniem tego dnia jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji mających mających na celu pomoc psom, które są bezdomne i potrzebujące.

PIES JEST JEDYNĄ ISTOTĄ NA  ZIEMI, KTÓRA KOCHA CIĘ BARDZIEJ NIŻ  SAMEGO SIEBIE  – Josh Billings

Przykładem tej niezwykłej psiej miłości jest książka Renaty Kamińskiej– Hektor, psia opowieść. Piękna historia o miłości zwierząt, przyjaźni i szczeniaku, który szukał szczęścia. Postać Hektora  pokazuje, że psy potrafią przejrzeć ludzkie wnętrze i – przeciwieństwem do ludzi – widzą nas takimi, jacy naprawdę  jesteśmy, nie zaś takimi , jakimi staramy się pokazać, przybierając rozmaite maski.

Książka  ”Hektor , psia opowieść to utwór o wartościach uniwersalnych,, przekazana językiem zrozumiałym dla dzieci. Jest  niezwykłą opowieścią również edukacyjną,  uczy szacunku do naszych braci mniejszych.

W  jednej z recenzji  dziewięcioletnia dziewczynka Georgia Craddock napisała:

Ta książka jest bardzo ekscytująca ze  smutnymi i szczęśliwymi momentami, nigdy nie wiedziałam, co będzie dalej. Bardzo podobało mi się zakończenie i cieszyłam się, że Hektor, Mini i Oskar mogą być razem. Poleciłabym tę książkę  każdemu dziecku, które tak samo jak ja ma obsesję na punkcie psów!

Miłośnicy zwierząt polecają  tę piękną psią historię ludziom  wrażliwym na psi los, wolontariuszom schronisk dla bezdomnych  psów.

Maria Plewa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.